4. 4. 2014 se žáci naší šesté a sedmé třídy vydali na jarní prohlídku lužního lesa do Kančí obory. Odborný výklad a poutavé vyprávění nám zajistil pan inženýr Filip Šálek. Už víme, kde se bere voda pro celou Břeclav, co znamená jarní aspekt lužního lesa, modrým trojúhelníkem označený strom, jak chutná hrachor i česnek medvědí, a mnoho dalších zajímavostí. Žáci si mohli prohlédnout zblízka z tůňky odchyceného čolka obecného, skokana zeleného, nakladená vajíčka různých druhů obojživelníků a zástupce hmyzu. Zajímavá i poučná vycházka určitě všem přinesla pěkný zážitek z probouzející se přírody.

Zpracovala Mgr. Ivana Šperková