Městská knihovna Břeclav ve spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou v Brně iniciovala nový projekt na podporu čtenářství, kterým se v podzimních měsících obrátila na děti a mládež v Jihomoravském kraji prostřednictvím literární soutěže s tématem Mýty a legendy mého kraje.

Městská knihovna Břeclav ve spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou v Brně iniciovala nový projekt na podporu čtenářství, kterým se v podzimních měsících obrátila na děti a mládež v Jihomoravském kraji prostřednictvím literární soutěže s tématem Mýty a legendy mého kraje.

Žáci 3. B se projektu zúčastnili a uspěli. Matěj Křap a Patrik Valeš zvítězili ve své kategorii. Slavnostní vyhodnocení soutěžních prací s jejich veřejným čtením se uskutečnilo 25. 11. 2016 v Městské knihovně Břeclav v rámci aktivit doprovázejících celostátní akci Den pro dětskou knihu. Výherci všech kategorií obdrželi zajímavé ceny a pozvánku do brněnského divadla.

Svým žákům srdečně blahopřeji!

Mgr. Zdeňka Hošková