Aktuality

Dne 30. 10. 2012 se žáci 8.A a 9.A vydali na exkurzi do Vodního díla Dalešice a Jaderné elektrárny Dukovany. V Dalešicích měli žáci možnost shlédnout turbíny v provozu, podívat se na provoz elektrárny a projít si podzemní část elektrárny.

V jaderné elektrárně Dukovany bylo žákům na modelech demonstrováno, jak elektrárna funguje a z jakých částí se skládá. Celá exkurze se žákům moc líbila a byl to pro ně přínos především do výuky fyziky, ale také matematiky a zeměpisu. Při přejezdu mezi Dalešicemi a Dukovany jsme zastavili v Dalešickém pivovaru, kde se žáci, kteří měli zájem, mohli zúčastnit prohlídky pivovaru. Zde se natáčel známý film, Postřižiny.

Střípky dojmů žáků z exkurze:

„Nejvíce se mi líbilo ve výukovém centru v Dukovanech. Velmi dobře nám to vysvětlili s krásnými efekty zvukovými i filmovými“                                                                                                        David Nejezchleba, 8.A

„Nejvíce se mi líbilo, když jsme byli v podzemí Dalešické vodní elektrárny u obřího potrubí, které mělo průměr cca 6 metrů.“                                                                                                                             František Chaloupka, 8.A

„V Dukovanech se mi líbilo, že jsme mohli vidět elektrárnu v provozu a její samotné ovládání naživo. Za zpestření celého výletu návštěvou pivovaru v Dalešickém pivovaru jsem byla velice vděčná. Mohla jsem se podívat do míst, kde se natáčel film, Postřižiny“                                                      Kateřina Hemzová, 8.A

„Líbila se mi sypaná hráz, která je druhá největší v Evropě.“                                  Roman Hlavenka, 9.A

„Nejvíce se mi líbilo vystavené lopatkové kolo, protože jsem si dřív nedokázal představit, jak moc je velké, nebo kolik váží.“                                                                                                               Barák Jan, 9.A

„Byl jsem překvapen enormní velikostí chladících věží. Líbila se mi názorná ukázka turbín v provozu, protože předčila všechna má očekávání.“                                                                                        Petr Pěček, 9. A