V úterý 24. 9. 2013 navštívili žáci 2. stupně zajímavou ekologicko-naučnou akci na sběrném dvoře v Břeclavi na Sovadinově ulici. Načerpali jsme zde spoustu zajímavých informací o třídění a znovuvyužití odpadu z domácností. Třídění odpadů vede k úspoře surovin a elektrické energie, ale hlavně k ochraně našeho životního prostředí. Co udělat se starou skříní, vysloužilou televizí, stavební sutí, nefunkční autobaterií nebo nebezpečnými oleji či barvami? Odpovědi právě na tyto otázky jsme získali na sběrném dvoře. Pracovníci Temposu žákům ukázali obrovské prostory dvora a vysvětlili, kam ukládat objemné odpady. Dozvěděli jsme se také, že všechny elektropřístroje je nutné zcela rozebrat a připravit k recyklaci. Velmi zajímavé bylo praktické předvedení popelářského vozu, jehož kabinu si mohli žáci pořádně prohlédnout. Vše, co se děti na sběrném dvoře naučily, mohly zúročit v závěrečném kvízu. Vítězové si odnesli drobné odměny, stejně jako každý, kdo přinesl vysloužilý elektropřístroj.

Mgr. Marta Zajíčková