Aktuality

8. ledna 2014 navštívily děti z PT a 2. A v prostorách Městského muzea a galerie Břeclav výstavu s názvem Hračky 1890 - 1980, kouzlo vánočního dárku. Výstava představila sto let vývoje hraček.

8. ledna 2014 navštívily děti z PT a 2. A v prostorách Městského muzea a galerie Břeclav výstavu s názvem Hračky 1890 - 1980, kouzlo vánočního dárku. Výstava představila sto let vývoje hraček. Děti si v průběhu poutavého výkladu ředitelky PhDr. Aleny Káňové prohlédly hračky pro chlapce (koně, autíčka, automobily, vojáčci aj.), dívky (panenky, pokojíčky, kočárky aj.) i hračky, které jsou určené jak chlapcům, tak dívkám – stavebnice, plyšové hračky, loutky, divadélka, hry aj.

Dětem udělala velkou radost herna s rozmanitými druhy hraček a her. Pohrály si v loutkovém divadle, s kostkami, stavebnicemi, vyzkoušely si také pohybové hry. Říkaly, že výstavu určitě navštíví ještě se svými rodiči.

Mgr. Zdeňka Hošková, Mgr. Jana Jankovičová