Aktuality

Ve středu 15. ledna 2014 k nám opět zavítal pan Sedláček a jeho opeření „svěřenci" ze Záchranné stanice pro dravé ptáky v Rajhradě u Brna.

Jeho prostřednictvím jsme již měli možnost zblízka poznat v předcházejících výukových programech orla mořského, největšího evropského dravce, který je řazen mezi kriticky ohrožené druhy, velmi vzácného dravce raroha velkého, naši nejběžnější sovu puštíka obecného a podle odborníků nejhezčí sovu v Evropě sovu pálenou.
Do naší „sbírky“ přibyl sokol, o kterém se dá říci, že je nadšený pro létání. Během lovu může při střemhlavém letu dosáhnout rychlosti až 300 km/hod. Vyznačuje se také akrobatickými schopnostmi. Jeho potravou jsou pouze ptáci, které chytá v letu.
Naučili jsme se také poznávat různá lesní zvířata podle stop, hlasů, hnízd. Velmi se nám líbila pohybová hra a nechybělo tradiční pohlazení sovičky na rozloučenou. Těšíme se na další setkání.

Mgr. Zdeňka Hošková, Mgr. Jana Jankovičová