Aktuality

Ve dnech 19. - 21. 1. 2015 se žáci 2. stupeň naší školy zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu na svahu v nedalekých Němčičkách. I přesto, že letošní zima nepřinesla štědrou sněhovou nadílku, na svahu v Němčičkách byl pro naše lyžaře připraven skvělý svah.

Ve dnech 19. - 21. 1. 2015 se žáci 2. stupeň naší školy zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu na svahu v nedalekých Němčičkách. I přesto, že letošní zima nepřinesla štědrou sněhovou nadílku, na svahu v Němčičkách byl pro naše lyžaře připraven skvělý svah.

Děti byly rozděleny do 2 družstev, na začátečníky a pokročilé. Začátečníci se pod dohledem zkušené lyžařské instruktorky připravovali zpočátku na menším kopci, družstvo pokročilých již od prvního dne sjíždělo celý svah.

Každý den začínal rozcvičkou na rozhýbání ztuhlých svalů a poté obě družstva vyrazila na svah pilovat své nedostatky a zlepšovat se v technice jízdy. Zvláště úplné lyžařské začátečníky je nutno pochválit, protože se všichni snažili, i když jsme viděli desítky pádů a dokonce pár návštěv v lese J

Poslední den vyvrcholil lyžařský kurz závodem ve slalomu. Děti soutěžily mezi sebou ve dvou kategoriích. V kategorii začátečníci se umístil na 1. místě Martin Daňhel (6. A), na 2. místě Aneta Pavelková (8. A) a na 3. místě Patrik Vávra (7. A).

V kategorii pokročilí zvítězil Martin Zabil (6. A), na 2. místě se umístil Filip Málek (7. A) a 3. místo získal Roman Konečný (9. B).

Díky skvělému zázemí TJ Sokol Němčičky a disciplinovanosti žáků nedošlo během celého kurzu k žádným zraněním a všichni jsme si lyžování moc užili!

Mgr. Lenka Chadimová a Mgr. Jitka Martínková