Aktuality

Téměř celý červen bude v našem oddělení ve znamení cesty kolem světa. První týden jsme se podívali blíže na Mexiko. Vyráběli jsme kaktusy, povídali si o mexické přírodě, hudbě, oblečení, kuchyni, tradicích, zjistili jsme, kdo to byli Aztékové a Mayové. 

Téměř celý červen bude v našem oddělení ve znamení cesty kolem světa. První týden jsme se podívali blíže na Mexiko. Vyráběli jsme kaktusy, povídali si o mexické přírodě, hudbě, oblečení, kuchyni, tradicích, zjistili jsme, kdo to byli Aztékové a Mayové.Naučili se některá slovíčka španělsky, zjistili, že některým slovům rozumíme i v češtině. Schválně, víte, co je "šokolatl"? ☺. Na závěr jsme si zatančili jednoduchý tanec na známou mexickou skladbu - El Jarabe Tapatio (The Mexican Hat Dance). Mexiko nás bavilo a následující týden budeme poznávat severoamerické indiány.