Aktuality

V úterý 23. dubna se žáci naší školy vypravili na dlouho očekávaný zájezd do hlavního města Velké Británie – Londýna. Po odjezdu od školy nás čekala dlouhá cesta přes Německo, Belgii a Francii, kde jsme se tunelem pod kanálem La Manche přepravili do Velké Británie.

V úterý 23. dubna se žáci naší školy vypravili na dlouho očekávaný zájezd do hlavního města Velké Británie – Londýna. Po odjezdu od školy nás čekala dlouhá cesta přes Německo, Belgii a Francii, kde jsme se tunelem pod kanálem La Manche přepravili do Velké Británie.

První den - metrem od O2 Arény jsme se přesunuli na Westminster Abbey, kde jsme procházkou viděli: Houses of Parliament, Big Ben, Downing Street, Buckingham Palace, Piccadilly Circus, Leicester square, Trafalgar square, National Gallery, Soho, China Town, Covent garden, Golden Jubilee Bridge a jako poslední nás čekala jízda na slavném London Eye. Při příjezdu na „meeting point“ bylo vidět jak očekávání, tak mírná nervozita ze setkání s anglickými rodinami, se kterými žáci trávili večery v Anglii. Ráno všichni byli plni dojmů a zážitků.

Druhý den nás čekalo královské městečko Windsor. Nejprve jsme si prohlédli víkendovou residenci královny Alžběty II. – Windsor Castle. Procházkou jsme přišli k Etonu – nejstarší soukromé chlapecké škole ve Velké Británii. Po přesunu už na nás čekal Legoland – městečko z 20 milionů kostek. Odpoledne jsme si všichni moc užili.
Navečer jsme  opět jeli do našich hostitelských rodin.

Třetí den jsme začali opět jízdou metrem k London Eye. Odkud jsme se prošli po břehu řeky Temže až k Tower Bridge, Tower. Cestou jsme obdivovali jak historické tak moderní budovy Londýna. Nakonec jsme se lodí dostali na Greenwich, kde jsme navštívili Námořní muzeum, slavnou tržnici a nultý poledník. Z Greenwich nás čekala cesta do anglického města Dover, kde jsme se nalodili na trajekt a rozloučili se s ostrovní částí Evropy – Velkou Británií.
Stejnou trasou jsme přijeli domů, znaveni, ale plni nových zážitků.

Mgr. Ludmila Výborná, Kateřina Nečasová