Aktuality

V úterý 19. června proběhla v břeclavské Synagoze závěrečná prezentace projektu Příběhy našich sousedů. Z naší školy se projektu zúčastnily dva týmy. Za sedmáky – Natálie Bartošová, Julie Janků, Tamara Zonygová a David Trávníček. Za osmáky – Evelína Šilhanová, Natálie Kadlíčková, Adam Valeš, František Helešic a Ondřej Zapletal.

 

Oba naše týmy pracovaly na projektu již od ledna. Během celého projektu se naučily ovládat nahrávací techniku, vytvořit scénář, připravit si otázky a vést rozhovor s pamětníkem. Podívaly se,    do mikulovského archivu, kde si ověřovaly získané informace. V Olomouckém rozhlase nám profesionál ukázal, jak reportáž zpracovat a namluvit. Součástí práce obou týmů bylo také vytvoření životopisu a závěrečné prezentace jejich pamětníků, kterými byli Ludvík Vala a Jan Mária Hronek. 

Oba týmy odvedly vynikající práci.

Mgr. Ludmila Výborná, Mgr. Jitka Martínková