Aktuality

V pondělí 9. září proběhlo další setkání žáků 7. A a B s  partnerskou školou v rakouském  Zwentendorfu, které je součástí dlouhodobého školního projektu „Mezi Dunajem a Dyjí“.  

Z Břeclavi jsme odjížděli za silné bouřky, ale hned za hranicemi začalo svítit slunce, a tak jsme se všichni těšili na den s našimi kamarády. Nejdříve jsme zastavili v Tullnu, kde jsme společně navštívili botanickou zahradu. Průvodce pro nás nachystali zajímavé vyprávění a hry. Úkolem bylo poznávání různých druhů bylin, stromů a keřů pomocí vjemů – mohli jsme si tedy rostlinky očichat, ohmatat a některé i ochutnat, což všechny velice bavilo.  Zábavné byly i hry pro nás připravené, kdy bylo potřeba rostlinky poznat poslepu pouze díky hmatu a čichu. Samozřejmě jsme také zdolali „Stezku mezi stromy“, ze které se nám naskytl pohled nejen na Tulln, ale viděli jsme také Zwentendorf,  který byl dalším cílem naší návštěvy.

Po chutném obědě v „Donauhaufu“, jsme se přesunuli do školy. Tam pro nás byly připraveny dílničky, ve kterých jsme pracovali společně s našimi rakouskými kamarády. Vyrobili jsme si krabičky přátelství, viděli jsme fyzikální pokusy a také jsme si trochu protáhli naše těla v tělocvičně.

Poté jsme se rozloučili a už teď se těšíme na další setkání, tentokrát v naší škole.

Mgr. Ludmila Výborná, Mgr. Veronika Netušilová