Aktuality

Ve dnech 10. a 11. října 2019 se žáci naší školy již tradičně zúčastnili celostátního dobrovolnického projektu „72 hodin“. Letošní školní téma znělo „Pomáháme a pečujeme“.

Žáci 1. i 2. stupně se zapojilido úklidových aktivit ke zlepšení prostředí školy a okolního sídliště. Proběhlo čištění chodníků, sbírání odpadků na dětském hřišti, v zahradě i v lese, prohlédla knihovna i čtenářský koutek.

A komu jsme pomáhali? Lidem i zvířatům. Žáci IX. A připravili dopoledne plné her a zábavy pro prvňáčky a děti z přípravné třídy. Sběrem víček od PET lahví přispívají naši žáci již dlouhodobě k léčbě nemocné kamarádky. Děti z I. B adoptovaly tygra ussurijského ze ZOO Hodonín. Chtějí tak podpořit záchranu ohroženého druhu zvířete, jímž se největší kočkovitá šelma naší planety stala. Naše pomoc ale dosáhla až za hranice Evropy, do Afriky. Žáci i vyučující se rozhodli zapojit do Adopce na dálku. Ve spolupráci s nadací Humanitas Afrika budou podporovat vzdělávání dvanáctiletého Alfréda, který žije v chudinské čtvrti na předměstí Nairobi, hlavního města Keni.

Další ročník projektu se opět vydařil. Výsledkem bylo hodně radosti, spousta úsměvů a uspokojení z dobře vykonané práce.

Děkujeme, že pomáháte.

Mgr. Marta Zajíčková