Letošní deváťáci vyrazili druhého června na školní výlet do Prahy. Cesta vlakem byla sice delší, ale to nikomu nevadilo. Pořád bylo o čem si povídat a konzumovat zásoby z domova. Po příjezdu na Hlavní nádraží v Praze nás vyděsila zpráva, že je velký výpadek elektřiny a nejede metro.

Vše dobře dopadlo a my se metrem přesunuli na Pražský hrad. Výměna stráží ve dvanáct hodin byla podívaná. Pak rychlý přesun Nerudovou ulicí, přes Karlův most na Pražský orloj ve 13 hodin. Chvilka odpočinku a posilnění na Staroměstském náměstí. Pomalejší přesun na Václavské náměstí. Zakončení Muzeem iluzí ve Vodičkově ulici. Tam jsme si to opravdu užili. Pak už zase na vlak a čtyřhodinová cesta domů. Ve 22 hodin jsme mohli na nádraží v Břeclavi zvolat „Hurá sláva výletu, nezmokli jsme, už jsme tu.“

Zpracovaly Mgr. Šperková a Mgr. Filipská