Žáci a žákyně I. B čtvrtého listopadu absolvovali čtyřhodinový preventivní vzdělávací kurz Zdraví dětem akreditovaný MŠMT. Kurz měl děti přimět k pozornosti a zájmu o sebe i své okolí a připomenout jim základy zdravého stravování, pravidelnosti jídla a pohybu.

Pohádkový vzdělávací příběh Jak se Zdravík skamarádil s Jedlíkem vysvětlil a ukázal dětem, jaké potraviny se pěstují u nás v České republice a odkud jsou například exotické druhy ovoce, které mají doma v kuchyni. Vysvětlil jim původ mléka, masa, vajíček, sýrů a dalších potravin, protože bohužel mnoho dětí vůbec nemá představu o původu těchto potravin.

V praktické části si lektorka z neziskové organizace ZkusToZdravě Mgr. Lucie Veselá zábavnou formou ověřila znalosti žáků z předešlých hodin a diskutovala s nimi na téma žáci a sport. 

Za úspěšné zvládnutí kurzu žáci a žákyně obdrželi mléčný výrobek společnosti Madeta, diplomy a letáky doporučující sportovní aktivity.

Mgr. Zdeňka Hošková