V rámci projektu - Výzva č. 56 OPVK, reg. Č.: CZ.1.07/1.1.00/56.0621 – vyjela skupina 19 žáků (7. - 9. ročníku) a 2 paní učitelky do Anglie (Londýna) na šestidenní pobyt s výukou angličtiny.

V rámci projektu - Výzva č. 56 OPVK, reg. Č.: CZ.1.07/1.1.00/56.0621 – vyjela skupina 19 žáků (7. - 9. ročníku) a 2 paní učitelky do Anglie (Londýna) na šestidenní pobyt s výukou angličtiny.

Po dlouhé cestě autobusem a Euro tunelem, jsme konečně stanuli na půdě Spojeného Království Velké Británie a Severního Irska. Naše výprava po Londýně začala u London Eye, ze kterého se nám naskytl úžasný pohled na téměř celý Londýn. Potom jsme pokračovali k Westminster Abbey, Houses of Parliament, kde jsme všichni obdivovali Big Ben, dále pak k Downing Street a Trafalgar Square. Menší přestávku jsme si zpříjemnili krmením veverek v parku. Svůj první den jsme zakončili u Buckingham Palace. Na konci dne jsme se vlakem přesunuli k místu, kde nás čekaly naše hostitelské rodiny. Vyčerpaní, ale plni úžasných zážitků jsme padli, po vydatné večeři, do našich postelí.

Druhý den začal sdělováním zážitků ze svých rodin. Autobus nás odvezl do blízké školy. Všichni jsme s očekáváním čekali, co na nás tady čeká. Nejprve jsme psali rozřazovací test, pak si nás učitelé rozdělili podle dosažených bodů do tří skupin. V těch jsme si hráli hry, povídali si, psali na tabuli, a dělali mnoho zajímavých věcí a hlavně vše v angličtině. Všem se výuka s anglickým lektorem moc líbila. Po výuce jsme pokračovali do Hampton Courtu, který byl panstvím Jindřicha VIII. Dojmy nám pokazil vydatný déšť, tak typický pro Anglii.

Třetí den si na nás počasí nachystalo svou vlídnou tvář. Po naší dopolední návštěvě školy "Trinity centre", jsme odjeli do Windsoru, letního sídla anglické královské rodiny. Ještě předtím nás čekalo velké překvapení - nakupování a hlavně Primark, to opravdu v Londýně nesmělo chybět. Nakoupili jsme domů spoustu dárečků.  Po prohlídce Windsoru nás autobus dopravil na náš meeting poin, kde si pro nás zase přijeli naši „adoptivní“ rodiče. Dnešní večer bude poslední v našich hostitelských rodinách.

Poslední den našeho pobytu začal opět ve škole, kde jsme na závěr obdrželi certifikáty. Poté jsme přejeli vlakem do centra Londýna, abychom tam strávili poslední den na půdě anglického království. Prošli jsme se kolem Tower Bridge a Toweru. Naše putování jsme zakončili plavbou po Temži na Greenwich, kde na nás čekal autobus. Posilněni párky jsme se kolem šesté hodiny vydali na dlouhou zpáteční cestu.

Dny v Anglii jsme si moc užili! Především to byla pro nás všechny skvělá zkušenost, že se dokážeme domluvit nejen v našem rodném jazyce, ale také v angličtině, a že v rozvíjení angličtiny budeme všichni pokračovat.

 

                                                                                                   Mgr. Ludmila Výborná