V pátek 31.5. jsme se se třídami 8. A, 5.A a 4. B zúčastnili vojensko-historického programu. Tento program trval celé dopoledne a následně pro některé i odpoledne. Dozvěděli jsme se něco o historii, byly nám předvedeny různé zbraně z období konce druhé světové války, ochutnali jsme nejčastější pokrm, kterým byla pohanka s cibulí, pokusili se vykřesat oheň, vyzkoušeli jsme se spojit přes historický telefon, který si dle předlohy vyrobili sami účastníci vojensko-historického kroužku, a na závěr jsme se navzájem ošetřili a odnesli na nosítkách.

Aktivit bylo nespočet. V dopoledních hodinách jsme si užili příjemné počasí a mírný deštík, v odpoledních hodinách už jsme byli nuceni přesunout se do prostor školy, protože se deštík změnil ve veliký déšť.

Mladší i starší žáci a žákyně si den dle jejich slov velmi užili.

Tímto chci velmi poděkovat organizátorům dne a kroužku za skvělé rekvizity a celý program a také Duhovce - středisku volného času v Břeclavi a speciálně Soně Hoškové.

Veronika Netušilová